KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14512058
nr 1451 2058
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 5 st, Stockholmsmotiv. Signerad, akvarell, yttermått inklusive ram: 33x25 ca
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 februari 2022
kl 18:54:06
26/2 15:53:36
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström